REPERTOÁR

O statečném kováři Mikešovi

Pohádky nám od pradávna vyprávějí poutavé příběhy o lásce, o lidské statečnosti a slabosti, o věčném boji dobra se zlem. A přesně takové je i naše vyprávění. Autor, Libor Jeník, vás tentokrát zavede do pohádky podle klasického příběhu paní Boženy Němcové Neohrožený Mikeš.

Mikeš je kovářský synek, který se vydá do světa na zkušenou. Cestou se k němu připojí silák Matěj a společně se rozhodnou najít dvě královské dcery, které už měsíce nikdo nespatřil. Pokud se jim to má podařit, budou muset překonat množství nástrah a pokušení. Přijďte jim v jejich putování držet palce, nudit se určitě nebudete! Mikeš s Matějem, vousatá babice, pan král, princezny, Dračí pán a spousta dalších postav spolu s krásnými písničkami vám k tomu nedají čas! 

Autor: Libor Jeník
na motivy příběhu paní Boženy Němcové - Neohrožený Mikeš

Scénář a režie: Libor Jeník

Hudba: Libor Jeník
Zdeněk Berry Beran


Velká dobrodružství malého brouka

Střevlík Pepa, je hmyzí postavička, která si vás získá svým vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. Pepa žije na louce u Černého lesa a se svým nejlepším přítelem zlatohlávkem Jardou se jednoho dne vydají hledat to pravé štěstí. Od té chvíle se stanete svědky vzrušujícího putování, budete se smát popletenému broukovi s neuvěřitelně dlouhým jménem, který na louku zabloudil z daleké ciziny, se zatajeným dechem budete čekat, zdali Pepa unikne zlému sršni Edovi. A jak dopadne setkání s potrhlým datlem, kterému všichni říkají Růžena? Pepa na cestě za štěstím zažije ještě mnohá podivuhodná dobrodružství. Například s pavoukem Karlem, se škvorem Igorem a s roztomilou Beruškou. Ptáte-li se, jestli štěstí najde, přijďte se podívat na naši novou výpravnou pohádku s krásnými písničkami. 

Autor, scénář, režie a hudba:

Libor Jeník 


Bylo nebylo

Víte co se stane, když se zvědavý kluk setká s opravdovským pohádkovým hloupým Honzou, který, jak se ukáže, má pod čepicí?

Začnou si spolu hrát a společně s dětmi poznávat lidové písničky, básničky, říkadla i rozpočitadla, dětské hry a hádanky. Dozví se o strašidlech a hejkalech, ale třeba i o tom, jak vlastně vznikala taková „obyčejná“ lidová písnička. Dětem připomenou známé i méně známé lidové pohádky, ve kterých vystřídají několik převleků a rolí, aby nakonec všichni pochopili, že hloupý Honza je vlastně kamarád, který jim ukázal, že lidová slovesnost není žádná věda, ale spíš možnost zábavy a veliká legrace.

Interaktivní představení plné krátkých pohádek, písniček, hádanek, říkadel i rozpočítadel, které Vás bude bavit. LIDOVÁ SLOVESNOST - HRAVĚ A ZÁBAVNĚ.

Živá komunikace. Vhodné pro děti i rodiče: od 4 do 99 let.

Scénář, režie: Vladimír MRVA

Hrají: Libor JENÍK, Ivan ČERMÁK


Krysáci a ztracený Ludvík

Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda, laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček, sádrový trpaslík. Tak to je nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti poblíž Vizovic jedno dobrodružství za druhým. Zrovna teď je čeká jedno opravdu veliké. Totiž, Ludvík se ztratil! Začíná nebezpečná pátrací akce. Nejdřív se všichni vypraví za moudrým a všeznalým pavoukem Pechem, který si z nich ovšem dělá jenom samá šprťouchlata a legrácky! Dál putují celým smetištěm a musí se vypořádat s hladovým a trochu přihlouplým kocourem Brunem, s ospalou a popletenou můrou Agátou a s vychytralou zmijí Klotyldou, která si dělá zálusk na ubohého Edáčka.

Skončí potkan v žaludku lstivé Klotyldy? A co Ludvík? Shledají se s ním ještě vůbec? Vrátí se všichni šťastně domů? To se dozvíte, když příjdete na naši pohádku.

Autoři původní předlohy: Cyril Podolský

Martin Šinkovský

Scénář a režie: Libor Jeník

Hudba: Libor Jeník

Zdeněk Berry Beran

​Knižní zpracování: Jiří Žáček


Krysáci a zamilovaný Eda

A jsou tu zpět. Nerozluční přátelé Hubert, Hodan, Eda a samozřejmě i sádrový trpaslík Ludvíček. Tentokrát vám přinášejí zbrusu nový příběh, ve kterém se budou naši krysáci potýkat s velkým problémem. Eda se nešťastně zamiluje! A aby se snad neuzoufal, navštíví ztřeštěnou housenku psycholožku Anežku a všechno se to začne bláznivě zamotávat. Objeví se i obávaný kocour Bruno.

Hubert se v přestrojení bude snažit Edu probrat a ještě to všechno zkomplikuje sysel Oskar. Jestli chcete vědět, jak to s Edou dopadne, jestli se chcete dobře pobavit, zasmát se a jestli si chcete poslechnout krásné písničky, tak neváhejte a pojďte zase držet palce našim ušatým hrdinům.


Autoři původní předlohy: Cyril Podolský

Martin Šinkovský

Scénář a režie: Libor Jeník

Hudba: Libor Jeník
Aranžmá: Filip Nebřenský

Princ a Večernice

PŘIPRAVUJEME NA BŘEZEN 2025

Dle literární předlohy Boženy Němcové, na motivy stejnojmenné filmové pohádky.

Je jen málo těch, kteří by tuto poutavou filmovou pohádku neviděli. Krásná Večernice a její bratři Větrník, Měsíčník a Slunečník a také pán všeho nečasu Mrakomor spolu se zbrklým a nezkušeným princem Velenem, rozplétají klubko pohádkového příběhu o lásce, která vše překoná, o statečnosti a silné vůli, o laskavosti a přátelství, ale také o boji dobra se zlem a nástrahách, o čárách a kouzlech a o tom, že dobré srdce je vždy silnější než to tvrdé, kamenné! Prostě příběhu, který má všechno, abyste ani na chvíli nepřestali v napětí a úžasu sledovat, jak to vlastně dopadne. Příběhu pro celou rodinu, plném veselých i napínavých chvil a krásných písniček, z nichž tu, kterou jistě znáte z televize, si můžete klidně i zazpívat! Tak honem, nenechte si ujít pohádku, která z televizních obrazovek přišla k vám na jeviště, abyste krásný příběh měli téměř na dosah ruky!

Autoři původní předlohy: Jiří Brdečka

Václav Vorlíček

Scénář a režie: Libor Jeník

Hudba: Libor Jeník
Aranžmá: Filip Nebřenský